Поліцейські встановлюють зловмисника, який ошукав мешканку Світлодарська

05.02.2022


Запам’ятайте, що шахраї можуть вивести кошти з платіжної карти особи лише після того, як дізнаються від жертви основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код) або, якщо ви їх самостійно переведете на вказаний шахраями номер чи рахунок. 

Місцева мешканка втратила зі своїх рахунків грошові кошти у розмірі 3000 гривень.

Поліцейські встановили, що заявниці подзвонив невідомий та представився працівником банку. Чоловік сказав, що необхідно жінці назвати особисті дані по банківській картці для її перереєстрації. Потерпіла надала шахраю інформацію по картковому рахунку та реквізити.

Внаслідок шахрайських дій потерпіла втратила зі своїх рахунків 3000 гривень.

За вказаним фактом поліція під процесуальним керівництвом прокуратури розпочала досудове розслідування за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Зазначимо, що менеджери банків не питають у клієнтів паролі і цифри на зворотному боці картки (це CVV-коди, які шахраї називають нібито «номером відділення»), залишок по рахунку, в якому банку ви обслуговуєтеся, цифри з тих, хто прийшов SMS. Ця інформація доступна тільки власнику рахунку/картки і не підлягає розголошенню. 

Декілька порад аби вберегти себе від втрати коштів з банківського рахунку:

- встановіть низькі добові ліміти на суму і кількість операцій. Це максимально знизить ризики великих грошових втрат у разі шахрайських дій;

- не повідомляйте своїх особистих даних по картці (номер, термін дії, CVV-код)

- якщо Ви отримали дзвінок чи смс-повідомлення від «співробітника банку» (служба безпеки чи оператор) з попередженням про «проблеми з рахунком» чи інші негаразди. Не спілкуйтеся далі і не передзвонюйте на вказані в смс номери, подзвоніть для уточнення ситуації лише на гарячу лінію Вашого банку.

Якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до поліції за телефоном "102".

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції