Домашнє насильство - це не тільки про побої

27.01.2022


Люди котрі вдаються до насильства в стосунках використовують найрізноманітніші методи й одним фізичним насильством це не обмежується. Щоб отримати владу та контроль в стосунках вони діють через страх використовуючи слабкості партнера. Часто це виражається у навмисному залякуванні, фізичних нападах, погрозах, сексуальному домаганні й так далі.

Насильством можна назвати будь-які умисні дії проти людини, які порушують її права і свободи, заподіюють шкоди моральному, фізичному чи психічному здоров`ю.

Сьогодні в українських реаліях часто говорять про основні чотири види насильства: фізичне, економічне, психологічне та сексуальне.

Фізичне насильство – це коли вас б`ють, штовхають; перешкоджають вільному пересуванню; створюють ситуації, які можуть загрожувати вашому життю чи здоров`ю; вам погрожують зброєю чи іншими предметами, що можуть завдати фізичної шкоди; вас позбавляють допомоги під час хвороби чи вагітності.

Економічне насильство – вас позбавляють їжі чи води; пошкоджують чи ламають особисте майно; незаконно обмежують доступ до житла чи позбавляють житла; вилучають власні кошти, речі; примушують жебракувати, забороняють або примушують працювати, забороняють навчатися;

Психологічне насильство – погрожують вбивством, каліцтвом; цілковито контролюють; зневажають як особистість; погрожують відібрати дітей; переслідують, залякують, цькують, у всьому звинувачують;
Варто розрізняти психологічне насильство і побутову сварку. Правопорушенням є свідоме і тривале використання власної переваги та контроль над жертвою, а не випадкова образа чи непорозуміння.

Сексуальне насильство – примушують займатися проституцією; примушують до небажаних статевих стосунків; неприйнятно жартують, виголошуючи фрази із сексуальним підтекстом.

У Нацполіції постійно працюють мобільні групи реагування на випадки домашнього насильства. На сьогодні по всій території України їх функціонує 86. Вони працюють у 67 містах. Там, де таких підрозділів немає, працюють інші представники поліції.

Для МВС та НПУ тема домашнього насильства вже кілька років є однією з ключових. Адже безпека людини – це безпека країни.

Щоб повідомити про випадки домашнього насилля, телефонуйте на гарячу лінію за номерами: 102, 15-47 або 0 800 500 335 (116 123). Також ви можете скористатися спеціальним ботом у Viber чи Telegram -@police_helpbot.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції