Поліція Бахмута радить як вберегтись від найпоширеніших схем шахрайства

13.04.2020


Мобільний зв'язок, інтернет послуги, банківські операції – таким «знаряддям» користуються аферисти для незаконного заволодіння грошима довірливих громадян.

Лідером серед найрозповсюджених схем шахрайства лишається придбання товарів на інтернет-сайтах та в соціальних мережах. Так, продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділені служби доставки. У таких випадках покупець, оплативши товар, його частину чи вартість доставки, досить часто залишається ні з чим. Саме таким чином на гачок шахраїв потрапила місцева меш канув, яка вирішила придбати через інтернет домашню худобу. Жінка перевела 32000 гривень продавцю на його рахунок та в обіцяний термін своє замовлення не отримала. Коли чисельні спроби додзвонитися незнайомцю виявилися марними, жінка прийшла в поліцію.

Останнім часом на ґрунті спалаху коронавірусу та введення карантину в інтернеті з’являється все більше інформації щодо боротьби з епідемією, зокрема про реалізацію профілактичних засобів за вигідною ціною. На жаль, багато з таких оголошень є фейковими. Так, до поліції Бахмута звернулось двоє громадян, які потрапили в таку шахрайську пастку.

Поліція нагадує, аби не стати жертвою інтернет-шахраїв, треба покупати товари тільки на перевірених сайтах, а також оплачувати покупки тільки після їх отримання та перевірки.

Нерідкі випадки, коли громадянам приходять смс нібито з банку, в якому повідомляється про блокування картки або зняття грошей з рахунку. Коли люди передзвонюють за вказаним номером, аферисти випитують у них конфіденційну інформацію та вправно «чистять» банківські рахунки. Нагадуємо, співробітники банку ніколи не надсилають SMS-повідомлення і не телефонують клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці та не просять назвати ці дані телефоном. Користувачі карток мають пам’ятати, що не можна розголошувати конфіденційну інформацію – кодове слово, номер картки, термін її дії, PIN-код, CVC / CVV-код (3 цифри на зворотному боці картки) – ні знайомим, ні стороннім, ні тим більше тим особам, які представляються співробітниками банку.

Останнім часом аферисти дуже часто використовують дистанційну заміну сім-картки без відома її власника, щоб вивести гроші з його банківського рахунку або оформити шахрайські кредити на його ім’я. Щоб захиститися від таких випадків шахрайства необхідно самостійно обмежити можливість віддаленої заміни своєї сім-карти. Для цього необхідно звернутися до свого мобільного оператора. Після цього провести заміну сім-картки можна буде тільки при особистому зверненні у відділення оператора власника номера з документом, на який зареєстрована сім-карта.

Не оминають аферисти й схеми, засновані на «родинних відносинах». Так, шахраї телефонують громадянам та повідомляють, що їх родичі потрапили в поліцію чи в лікарню, і потрібно терміново їх «врятувати». Зловмисники розраховують на ефект несподіванки. І розгублені люди стараються швидше допомогти, і навіть не намагаються спочатку передзвонити та переконатися в тому чи насправді з близькою людиною сталася біда. Тому правоохоронці радять не називати жодних особистих даних, не панікувати, не бігти збирати гроші – а передзвонити родичу, про якого йде мова. І звісно ж негайно повідомити поліцію про дзвінок – це може допомогти оперативникам затримати зловмисників.

Пам’ятайте, що обережність, пильність та уважність – це запорука Вашої безпеки. Якщо Ви стали жертвою шахраїв – телефонуйте до поліції за номером «102».

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції