Валентин Копаєв: нововведення у законодавстві дозволили знизити злочинний вплив світового криміналітету в державі

20.09.2021


Про це керівник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розповів на VII Львівському форумі кримінальної юстиції, що проходив у Львові. 

У межах форуму «30 років розбудови Української державності та кримінальна юстиція як її базовий компонент: чого досягнуто і що втрачене?», який проходив під егідою ОБСЄ, представники різних правоохоронних органів, судової гілки влади та науковці обговорювали ефективність введення нових інструментів боротьби з організованою злочинністю.

Керівник Департаменту стратегічних розслідувань ознайомив учасників заходу з нововведеннями у вітчизняному законодавстві та розповів про ефективні напрацювання у цьому напрямку. 

За його словами, ухвалення у червні минулого року закону про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою, та запровадження у травні цього року санкцій РНБО стали дієвим інструментом протидії організованій злочинності. Вперше на законодавчому рівні дали визначення поняттю «вор в законі» та ввели кримінальну відповідальність для таких осіб, визначали відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою, та організацію або участь у злочинному зібрані (сходці).

Так, з моменту ухвалення нормативного документа поліцейські повідомили про підозру 103 суб’єктам підвищеного злочинного впливу, зокрема - п’ятьом «ворам у законі», 43 обвинувальні акти  стосовно таких осіб скерували до суду. Вони притягуються до відповідальності за поширення та встановлення злочинного впливу у кримінальному середовищі, а також за участь у проведенні злочинного зібрання (сходки) представників організованих груп.

«Зміни в законодавстві України та санкції РНБО дали можливість мінімізувати злочинний впливу верхівки сучасного світового криміналітету в державі. Більшість «кримінальних авторитетів» відмовляються від своїх злочинних намірів і розривають зв’язки з «колегами» по криміналітету.

Відтак рівень безпеки та захищеності громадян суттєво підвищився, а Україна перестала бути комфортним середовищем для верхівки злочинного світу» - резюмував Валентин Копаєв.

На завершення всі учасники форуму висловили думку про те, що  вітчизняне законодавство у сфері протидії організованій злочинності необхідно доповнити новими превентивними інструментами у протидії організованій злочинності.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції