Поради психолога

11.01.2021


Свята - це час щастя і радості, але для деяких людей святковий період може стати періодом смутку, самотності, неспокою і депресії. Поганий настрій може бути навіть у тих, хто любить свята. Це пов’язано з тим, що під час свят наші емоції й очікування завищені та викликають почуття стресу та втоми. Шопінг, вечірки, сімейні обов'язки і приїзд гостей можуть сприяти відчуттю пригніченості і  напруженості. Серед інших причин депресивного розладу під час свят виділяють наступні: стрес, втома, нереалістичні очікування, фінансовий стрес, неможливість бути з родиною і друзями,  напруженість у відносинах з родичами, погана соціальна підтримка, ізоляція і самотність, емоційне вигоряння, ностальгія по святах минулого. До групи ризику здебільшого входять люди похилого віку, ті, хто недавно розлучився або овдовів, діти розлучених батьків, ті, хто зустрічає свята далеко від родини. Найбільш поширеним симптомом святкової депресії є почуття втоми і стомленості, головні болі, безсоння, надмірне вживання алкоголю, переїдання, дратівливість, перепади настрою, відсутність задоволення від повсякденної діяльності, труднощі з прийняттям рішень.

Щоб покращити самопочуття важливо пам’ятати, що:

- алкоголь є депресантом, і надмірне його вживання може погіршити будь-які негативні почуття. Обмежте його вживання і уникайте використовувати алкоголь в якості способу впоратися з важкими емоціями або уникнути їх.

- не ізолюйте себе. Шукайте способи насолоджуватися соціальними зв'язками: запросіть гостей або самі сходіть в гості.

- намагайтеся регулярно займатися спортом. Дослідження показали, що регулярні фізичні навантаження відіграють важливу роль в запобіганні і зменшенні симптомів депресії. Навіть  коротка щоденна прогулянка, може покращити почуття та стримати депресію.

- реалістичні очікування. Свята не повинні бути ідеальними, головне - зосередитися на родинних та дружніх зв'язках, створити нові традиції і з любов'ю згадувати минулі свята, насолоджуючись тим, що у вас попереду.

- сон, прогулянки, здорове харчування, перегляд фільмів, спілкування - це ресурси, які  однозначно піднімуть настрій.

Якщо симптоми пригніченості та смутку не відступають обов’язково  зверніться за консультацією до лікаря або фахівця з психічного здоров'я.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції