На Донеччині мешканці більше 200 багатоповерхівок тепер під захистом, приєднавшись до поліцейського проєкту «Безпечний будинок» (ВІДЕО)

29.12.2020


Табличка, яка свідчить про безпеку та взаємодію, розмістилася на будинках у кожному населеному пункті регіону. Тільки цього року до проєкту приєдналися мешканці 71 багатоповерхівки, де рівень безпеки зріс у кілька разів.

«Раніше вночі було дуже шумно, збиралися компанії та розпивали спиртне. Зараз такого немає», «Я можу не боятися за свою дитину, яка грає на подвір’ї», «Хуліганські дії припинилися», «Я знаю, що моя сім’я у безпеці» - так кажуть мешканці «Безпечних будинків».

Поліцейський проєкт стартував у листопаді 2017 року. Програма безпеки входить до єдиної стратегії розвитку системи МВС та об’єднує зусилля правоохоронців, місцевої влади, комітетів самоорганізації населення та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків задля безпеки громадян.

Участь у проєкті дає можливість мешканцям визначитися із необхідністю своєї безпеки: наявність огорожі навколо будинку, домофони на під’їздах, освітлення придомової території, блокування вільного доступу до підвалів, горищ та технічних приміщень, а також встановлення камер зовнішнього відеоспостереження.

Загалом по області відкрито 202 «Безпечних будинків». У 2020 році до проєкту приєдналися мешканці 71 багатоповерхівки. З початку реалізації проєкту в цих будинках встановлено 1087 відеокамер, більше 750 освітлювальних приладів, більше пів тисячі запираючих пристроїв, пів сотні парканів, облаштовано входи до під’їздів, підвалів, горищ, обладнано 59 дитячих майданчиків.

Мешканці будинків неодноразово відзначали позитивні зміни після приєднання до проєкту, криміногенна обстановка значно покращилася, а завдяки встановленим камерам відеоспостереження був розкритий не один злочин.

Так, у лютому цього року в Маріуполі було скоєно розбійний напад на аптеку. Зловмисник, погрожуючи фармацевту сокирою, забрав ліки, грошові кошти з каси та втік. Завдяки опрацьованим записам з відеокамер, розташованих на будинку, оперативники у найкоротший час затримали підозрюваного.

У червні був розкритий вуличний грабіж, а у листопаді поліцейські затримали чоловіка, який вчинив серію крадіжок з автомобілів.

У Слов’янську завдяки камерам відеоспостереження також було викрито зловмисника за крадіжку з авто, а у Волновасі законним власникам повернуто викрадений дитячий самокат.

Це свідчить про те, що навіть не значні, здавалося б, злочини не залишаються не розкритими і проєкт «Безпечний будинок» набирає популярності. Адже взаємодія – крок до безпечного середовища.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції