Поради від костянтинівських поліцейських про те, як вберегти заощадження на від аферистів

10.11.2020


Поліція попереджає, що у більшості випадків шахраї, аби заволодіти вашими грошима, представляються співробітниками служби безпеки банку. Спілкуючись з потенційною жертвою, зловмисники розповідають, що нібито для онлайн-підключення до банківської карти засобів захисту чи страховок від шахрайства або для повернення нібито вже вкрадених коштів, або розблокування рахунків необхідно уточнити особисті дані.

Запам’ятайте, що аферисти можуть вивести кошти з платіжної карти особи лише після того, як дізнаються від жертви основні реквізити карти (номер, термін дії, CVV-код).  

Менеджери банків не питають у клієнтів паролі і цифри на зворотному боці картки (це CVV-коди, які шахраї називають нібито «номером відділення»), залишок по рахунку, в якому банку ви обслуговуєтеся, цифри з тих, хто прийшов SMS. Ця інформація доступна тільки власнику рахунку/картки і не підлягає розголошенню. 

Декілька порад аби вберегти себе від втрати коштів з банківського рахунку:

- встановіть низькі добові ліміти на суму і кількість операцій. Це максимально знизить ризики великих грошових втрат у разі шахрайських дій;

- не повідомляйте своїх особистих даних по картці (номер, термін дії, CVV-код)

- якщо Ви отримали дзвінок чи смс-повідомлення від «співробітника банку» (служба безпеки чи оператор) з попередженням про «проблеми з рахунком» чи інші негаразди. Не спілкуйтеся далі і не передзвонюйте на вказані в смс номери, подзвоніть для уточнення ситуації лише на гарячу лінію Вашого банку.

Якщо ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до поліції за телефоном "102".

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції