На Донеччині за 10 місяців поліцейські розшукали 688 дітей

05.11.2020


Щодня батьки звертаються до правоохоронців з проханням знайти зниклих дітей, які покидають свої домівки з різних причин. Тож, як вберегти малечу та куди звертатися, якщо дитина зникла безвісти? Про це нам розповіла начальник ювенальної превенції поліції Донеччини Катерина Шнейдер.  

Юна мешканка Волновахи вже втретє втікає від батьків через родинні непорозуміння. Троє малюків з Добропілля загубилися на шлаковому териконі. А маленького мешканця Приморського району Маріуполя знайшли на Лівому березі міста. За добу до чергової частини поліції Донецької області надходить від 2 до 5 повідомлень щодо зникнення неповнолітніх. Різні діти, різні життєві випадки, а небезпека для всіх одна.

- З чого починається пошук зниклих дітей і яким алгоритмом при цьому керуються поліцейські?

- Після надходження повідомлення до чергової частини правоохоронці починають діяти миттєво. Складається орієнтування. Розшуковці, ювенальні поліцейські, патрульна поліція, кінологічна служба, дільничні офіцери - всі працюють, як єдиний злагоджений механізм. Завдання - якомога швидше знайти дитину. Правоохоронці спілкуються з рідними, друзями та знайомими зниклого, відпрацьовують місця найчастішого перебування - покинуті будинки, пустирі, авто- та залізничні вокзали, звідки маленькі втікачі могли вирушити до інших населених пунктів.

- Які діти належать до групи ризику?

- Та майже всі! Діти втікають з дому погуляти, якщо батьки не відпускають до друзів. Тікають з лікарень, зі шкіл, з інтернатів. Причини різні, тому до кожної ситуації потрібен свій індивідуальний підхід.
 

- Що найчастіше спонукає дітей до втечі?

- Часто причиною втеч стають складні відносини між дитиною та батьками. Нещодавно 16-річна дівчина з Волновахи вже втретє «загубилася» на вулицях Маріуполя замість того, щоб йти на заняття до ліцею. Причина такої поведінки – непорозуміння з батьками, які вперто ігнорують її вокальний талант і не дозволяють займатися улюбленою справою. У липні в Маріуполі 11-річний хлопчик з інвалідністю, який важко переживав розлучення батьків, пішов з дому, поки мама перебувала на роботі. У результаті пошуків дитину знайшли в іншому районі міста. А влітку цього року в Добропіллі троє малюків проти ночі загубилися на околиці міста. У результаті кількагодинних нічних пошуків їх знайшли на шлаковому териконі, геть змерзлих, наляканих і голодних.

Зважаючи на обставини та мотиви, які штовхають дитину на такий вчинок, поліцейські приймають виважене рішення в інтересах неповнолітнього щодо доцільності повернення втікача додому чи його тимчасового поміщення до спеціальної установи для дітей.

- Що робити батькам, якщо загубилася зовсім маленька дитина, у віці до 9 років?

- У такому віці на Донеччині за 10 місяців загубилося 182 дитини. Торгівельні центри, транспорт, вулиці – в таких людних місцях дитячий інтерес посилюється. Секундне відволікання – і батьки ризикують утратити дітей з поля зору. Щоб запобігти таким ситуаціям, з малечею потрібно говорити про можливу небезпеку. Вважається, що вже з трирічного віку малюки в змозі запам'ятати своє ім'я, прізвище і вік. Тренуйте цю навичку разом. У кишеню дитині покладіть записку з ім’ям та прізвищем, а також з номерами телефонів батьків. Адже чадо може просто розгубитися, і все забути. Потрібно навчити дитину залишатись на місці й чекати батьків, якщо вона загубилась, так її легше буде знайти.

А ще…з дітьми треба будувати довірливі відносини з дитинства і тоді допомога поліції не знадобиться.

Поліцейські нагадують: якщо зникла Ваша дитина, не зволікайте та одразу ж звертайтеся безпосередньо до відділу поліції або телефонуйте за номеро

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції