Правоохоронці встановлюють осіб зловмисників, які ошукали мешканця Миронівського

16.09.2020


7 тисяч гривень вдалося виманити шахраям у 68-річного потерпілого, який думав, що допомагає рідній людині.

До чергової частини Бахмутського відділу поліції звернувся чоловік, який поскаржився на те, що невідома особа незаконно заволоділа його грошовими коштами. Встановлено, що потерпілому зателефонував незнайомець під приводом визволення його доньки. Літній чоловік відразу вирішив допомогти та перевів 7 тисяч гривень на банківські картки, названі шахраєм.

За вказаним фактом слідчими поліції відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Поліцейські радять:

1. Не довіряйте на слово незнайомцям, які телефонують Вам на мобільний або стаціонарний телефони. Перед тим, як почати панікувати, поставте якомога більше запитань людині, яка Вам телефонує. Аналізуйте все почуте. Іноді достатньо лише одного запитання: «У яке місто ви телефонуєте?», щоб співрозмовник по той бік слухавки завершив діалог.

2. Не поспішайте перераховувати гроші або віддавати їх особі, яка прийшла за ними — все це різновиди вдало вибудуваної схеми. Скажіть, що вам потрібен час, щоб зібрати необхідну суму, хоча б кілька хвилин. Використовуйте цей час, щоб зв’язатися зі своїми близькими, порадитися з кимось із знайомих і розібратися в ситуації.

3. Зазвичай шахраї тиснуть на психіку. Щоб утримати емоції під контролем, відволічіться від розмови і порахуйте до десяти. Після цього все почуте буде сприйматися з більш холодною головою.

4. Отримати інформацію щодо родича, який «потрапив» до поліції, можна, зателефонувавши за номером «102».

5. Якщо до Вас зателефонували та попросили гроші за «допомогу» Вашому родичу, обов’язково, навіть якщо Ви не потрапили на гачок шахраїв, повідомте поліцію. Це допоможе у розшуку та затриманні зловмисників.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції