Антон Геращенко: Система автоматичної фіксації порушень ПДР - не збір грошей, а безпека на дорогах

27.06.2020


Про це заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко сказав під час інтерв’ю «РБК-Україна», в якому розповів про попередні підсумки роботи автоматичної фіксації порушень ПДР.

«Машина, як і зброя - засіб підвищеної небезпеки. Якщо у людини є дозвіл на рушницю, він повинен зберігати її у себе, стежити за нею, а на полюванні може комусь видати тільки у своїй присутності», - наголосив заступник міністра.

Антон Геращенко зазначив, що Україна - це передостання країна Європи, яка вводить автоматичну фотофіксацію порушень ПДР, залишилася ще Молдова. Цей метод необхідний для того, щоб скорочувати кількість загиблих і травмованих на дорогах. За минулий рік за статистикою загинуло 3454 чоловік, а в півмільйонному Осло загинула всього одна людина.

«Для того, щоб зменшити смертність, треба робити кілька речей. Перша - створення транспортної інфраструктури. Друга - видача прав тільки гідним водіям. У Швеції, щоб отримати права, людина повинна провести з інструктором 100 годин. У нас тільки 20. Ми готуємося до того, щоб підняти хоча б до 80 годин. Це підвищить вартість навчання в чотири рази, але підвищить ступінь відповідальності та інструкторів, і тих, хто навчається керувати транспортними засобами», - зазначив заступник міністра.

Антон Геращенко наголосив, що головне - це контроль швидкості, яка є найголовнішою причиною аварій і загибелі людей. Автомобіль, що мчить зі швидкістю 150 км на годину, має енергію артилерійського снаряда.

«В Україні ми вибрали близько 1200 небезпечних місць і почали встановлювати там камери. Зараз встановлено близько 50. Ми звернулися до мерів найбільших міст, щоб вони вивчили і прислали список місць із найбільшою концентрацією ДТП. Методика така: камера ставиться в небезпечному місці, наприклад, на перехрестях. Місця розташування камери відомі всім, нам не треба це приховувати, навпаки: нехай водій знає, що там стоїть камера, і якщо він не пригальмує, він отримає штраф», - сказав заступник міністра.

Також він повідомив, що цього року 220 камер закуповуються Мінтрансом і будуть встановлені на небезпечних місцях на автомагістралях.

«Ми розраховуємо, що мери міст поступово розгойдаються і ми за 2 роки встановимо близько тисячі камер по країні. Всього система розрахована на 6 тисяч камер, вона місяцями зберігає інформацію, і кожен, хто отримує штраф, може подивитися, де він порушив. Ми підключаємо до неї всі банки, і якщо людина погоджується з тим, що порушила, за 30 секунд зі свого смартфона може розрахуватися. Наша мета - не збір грошей, а безпека на дорогах», - наголосив Антон Геращенко.

У перший день роботи системи автофіксації ПДР було зафіксовано 68 тисяч порушень, а 18 червня - вже 13,5 тисяч.

«Динаміка йде чітко вниз і ми хочемо, щоб вона дійшла майже до нуля. Ми відіслали понад 300 тисяч листів порушників. Але ми не хочемо надсилати листи, ми хочемо, щоб люди не порушували», - зауважив заступник міністра внутрішніх справ.

Також Антон Геращенко наголосив, що за останні 5 років проблему покупки прав побороли. Всі тести виклали в інтернет, тому кожен бажаючий може їх хоч сто разів пройти. А з минулого року введено новий проект - в кожній машині екзаменатора є відеокамера, і зберігається запис того, як людина здає на права.

Департамент комунікації МВС України

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції