Немає права на помилку. За останні півтора року вибухотехніки Донеччини знешкодили більше 2200 кг вибухівки

13.06.2020


Вони знають все про зброю, як не допустити вибуху та зберегти життя людей.  «Залізні» люди у погонах. Сьогодні, 13 червня, вибухотехніки відзначають 25-у річницю з дня створення служби.

Друга назва їхньої служби – Безстрашні. Це люди, які не знають слова «небезпека». Вони впевнені та рішучі, а водночас максимально обережні, оскільки розуміють, що в їх руках життя і доля багатьох людей. Для цих професіоналів найнезначніша помилка неприпустима.

Чверть століття вибухотехнічна служба Національної поліції України працює з предметами, що несуть небезпеку. Кожен день поліцейські-вибухотехніки виїжджають на виклики про загрозу вибуху, знешкоджують зброю та боєприпаси, перевіряють об’єкти та території на наявність небезпечних предметів.

Наразі у вибухотехнічному відділі поліції Донеччини несуть службу 9 поліцейських, які мають справу з новими вибуховими механізмами та боєприпасами сучасних зразків.

Так, наприкінці 2019 року у Краматорську стався вибух, у результаті якого постраждав чоловік. Оглянувши місце події, вибухотехніки виявили залишки саморобного вибухового пристрою. А в іншому приміщенні - ще кілька детонаторів, які належать до надзвичайно небезпечних, та близько 10 кг саморобної вибухової речовини, яка могла розірватися у будь-який момент. Усі предмети були вилучені та знешкоджені.

Загалом за останні півтора року працівники вибухотехнічного відділу здійснили 1147 службових виїздів. Більше 40 разів виїжджали за повідомленнями про загрозу вибуху, 297 - за фактом виявлення та вилучення вибухових речовин, здійснили 335 профілактичних оглядів об’єктів на вибухонебезпеку.

Силами вибухотехників вилучено 2234 кг вибухових речовин та більше 43 тисяч  боєприпасів, з них 5475 ручних гранат, 3633 гранат до протипіхотних гранатометів, 769  реактивних гранат та вогнеметів.

Так, у квітні у Волноваському районі були знешкоджені 2 склади з тисячами боєприпасів. 10 годин кропіткої роботи, в результаті якої вилучено 367 гранат, 33 гранатомети, 118 боєприпасів до РПГ, понад 1600 великокаліберних боєприпасів, артилерійські снаряди, міни, стрілецьку зброю і понад 14 тисяч патронів.

Крім того, вибухотехніки Донеччини виїжджають на допомогу колегам з інших областей. Нещодавно на Дніпропетровщині поліцейські вилучили більше 2000 тонн вибухівки.

Ризикуючи кожен день, вони рятують тисячі життів. Вітаємо знешкоджувачів небезпеки з професійним святом – Днем створення вибухотехнічних підрозділів поліції!

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції