Як убезпечити дітей при користуванні соцмережами? Поради поліції для батьків

23.05.2020


Спілкуючись в Інтернеті із незнайомими людьми, діти можуть стати жертвами маніпуляцій та злочинів. Для того, щоб спілкування неповнолітніх в мережі інтернет було безпечним треба розповісти їм про правила, дотримуючись яких можна уникнути кібер-зловмисників.

За будь-яким сумнівним профілем в соцмережі може приховуватися злочинець. Для батьків, чиї діти є активними користувачами Інтернету, поліцейські радять:

Обговорити, що саме можна поширювати в соцмережах, які є на 100% публічним простором.

Разом із дітьми скласти детальний список того, що саме є персональними даними. Обговоріть кожен пункт та важливість збереження його в таємниці.

Попередити дітей про небезпеку спілкування з незнайомцями. Співбесідник по той бік монітора може бути не тим, за кого себе видає. Часто злочинці створюють фейкові сторінки, приховують свій вік. Вони роблять так, аби дитина відчула себе особливою, пропонують стати актором чи моделлю, засипаючи компліментами. Втираючись у довіру, злочинці змушують дитину роздягатися на камеру. Після цього можуть шантажувати отриманими знімками.

Шановні батьки,  поясніть дітям, що, потрібно зберігати в таємниці адресу, номер школи, свої та батьківські номери телефонів, не повідомляти паролі від сторінок у соцмережах навіть друзям чи однокласникам,  в жодному випадку не надсилати свої фотографії людям, яких вони не знають у реальному житті.

У випадку погроз чи шантажу в Інтернеті не слід замовчувати це та виконувати вказівки зловмисників – одразу ж телефонуйте на «102».

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції