Поради пішоходам від поліцейських (ВІДЕО)

21.05.2020


Поліцейські сектору реагування патрульної поліції Бахмутської оперативної зони нагадують про необхідність дотримання ПДР не тільки водіями, а й пішоходами.

Аби не стати учасником дорожньо-транспортних пригод слід запам’ятати прості й досить очевидні правила.

Досить часто пішоходи, перетинаючи вулицю, користуються правилом «пішохід завжди має рацію», порушуючи при цьому правила дорожнього руху і створюючи аварійні ситуації. На вулицях усім учасникам дорожнього руху слід поважати один одного та бути відповідальними за свою безпеку.

Як водій бачить пішохода в темряві та при погіршених погодних умовах.

У сутінках та суцільній темряві важливу роль відіграє одяг пішоходів. Водій ще за 100-150 метрів побачить світловідбивні елементи на одязі чи рюкзаку або сумці, натомість темну куртку зможе розгледіти тільки на відстані близько 15 метрів, що може призвести до ДТП.

Окрім цього, під час дощу чи снігопаду водій дорогу бачить досить розмито, а зустрічні транспортні засоби засліплюють світлом фар. В результаті водію майже не видно дороги і, звичайно, що він може не помітити пішохода який не тільки порушує правила перетину проїжджої частини, а й тих, хто знаходиться на пішохідному переході. У таких умовах впевніться, що водій вас бачить! І тільки потім переходьте проїжджу частину.

Запам’ятайте та розказуйте дітям:

Пішохід завжди має пам’ятати, що він теж має переконатися в безпеці своїх дій. Автомобіль не зупиняється миттєво. Тому вулицю навіть на переході потрібно перетинати обережно.

Якщо ви переходите дорогу, добре мати зоровий контакт з водієм - так ви переконаєтеся на 100%, що він точно вас побачив і пригальмував саме для того, аби вас пропустити.

Часом пішоходи викочують дитячі візочки на проїжджу частину і навіть не думають про те, що це створить небезпеку для дитини у візочку.

Не перебігайте дорогу — ні на пішохідному переході, ні у невстановлених місцях. Автомобіль не зупиняється миттєво. Якщо водій вас пропускає, дійдіть до межі машини та перевірте, чи ніхто його не обганяє. Інший водій може подумати, що автомобіль паркується чи зупинився з іншої потреби.

Звертайте увагу на дорожні знаки.

На регульованих переходах дотримуйтеся сигналів світлофора. Пам’ятайте, що так само на світлофор звертає увагу і водій.

Якщо ви змушені рухатися загальною дорогою, де немає тротуарів, тим більше в темну пору доби, потрібно мати світлий одяг або світловідбиваючі елементи на ньому.

Вчіть своїх дітей правилам дорожнього руху змалечку і подавайте їм позитивний приклад.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції