На хитрого «домушника» теж є прийоми

10.06.2016


Квартирні крадіжки останнім часом почастішали, варто уважно поставитися до своєї відсутності і убезпечити квартири від непроханих гостей.

Начальник Бахмутської поліції Володимир Гончаров зазначив, що майже шістдесят відсотків таких крадіжок споюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома. «Домушник» навряд чи забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час.
Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Найбільш надійний захист будинку або квартири - обладнання сигналізацією, підведеної до пульту централізованої охорони. У квартирах, які були під охороною, у разі проникнення в них злодіїв, злочинців затримують у 99 відсотках.
Вікна та балконні двері необхідно закрити металевими гратами. Особливо це стосується приміщень, розташованих на першому і останньому поверхах, а також тих, до вікон яких підведені пожежні драбини.
Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. Якщо ви помітили сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора або зателефонуйте до чергової частини поліції.
Як крадії вибирають помешкання-жертви? Початківці здебільшого працюють методом "продзвонювання". З дев'ятої години ранку, коли господарі вже на роботі, по черзі дзвонять в усі квартири.
Інколи ми самі допомагаємо злодіям розгледіти, що робиться в нашому домі: не завішуємо фіранками вікна, крізь які можна розгледіти обстановку в помешканні.
Ймовірність крадіжки значно менше, якщо в квартирі живе собака. Можна встановити й автономну сигналізацію. Допомагає і імітація присутності в помешканні господарів - підключення до таймерів освітлення, телевізора, магнітофона та інших електричних приладів, які за завчасно закладеною програмою будуть включатися на певний проміжок часу.
Намагайтеся запам'ятати тих, хто виносить речі з чийогось помешкання, прикмети підозрілих осіб, номер автомашини, її марку та інформуйте про це працівників поліції.
Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якої-небудь служби, до якої ви не зверталися, не знімаючи з дверей ланцюжка, перевірте його посвідчення. Якщо виникли сумніви, зателефонуйте в службу, попросіть його зайти іншим разом, зверніться в поліцію, покличте на допомогу сусідів.


Нагадуємо телефони чергової частини Бахмутського відділу поліції:102, (06274) 4-59-56, 050- 473- 55 -30.

Бахмутський ВП ГУНП в Донецькій області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції