Поліцейські закликають не використовувати піротехніку

24.12.2019


З наближенням новорічних та різдвяних свят травмування піротехнікою є досить поширеним явищем. Порушуючи правила безпеки, громадяни наражають небезпеку не тільки себе, а й оточуючих.

Із настанням новорічної пори громадяни все частіше звертаються до поліції із скаргами на використання піротехніки. Нормативним актом, що регулює поводження із побутовою піротехнікою, є стаття 195-6 Кодексу України про Адміністративні правопорушення «порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Вона передбачає штраф у розмірі до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн) та конфіскацію самих виробів. У разі повторного порушення протягом року розмір штрафу зростає до 1700 гривень.

Щоб уникнути нещасних випадків та уникнути проблем із законом, громадяни не повинні:

- переносити побутові піротехнічні вироби у кишенях, під одягом, зберігати без пакування, переробляти та розбирати їх;

- використовувати вироби 2 та 3 класу небезпеки особам молодше 18 років;

- використовувати піротехніку, яка створює ефекти на висоті (або шумові ефекти) ближче, ніж 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл та інший громадських споруд, у тому числі й житлових будинків (!);

- кидати піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та вчиняти інші дії, при яких можуть постраждати люди або майно.

Про порушення встановлених законодавством норм громадянам треба звертатись до найближчого наряду поліції, або повідомити про це на лінію "102".

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції