Мешканку Бахмутського району ошукав псевдополіцейський

10.06.2019


85-річній жінці зателефонував невідомий і сказав, що її дочка скоїла злочин та за це на неї чекає в’язниця. Думаючи, що рятує родича від тюрми, потерпіла віддала «слідчому» останні заощадження. Правоохоронці встановлюють особу шахрая, який в такий спосіб видурив у пенсіонерки гроші.

"Ваш родич у поліції, треба заплатити!" – останнім часом це поширений спосіб зловмисників, завдяки якому вони видурюють гроші у громадян. Головне в такій ситуації не панікувати, а спершу з’ясувати всі обставини, самим зателефонувати своїм родичам і обов’язково в поліцію.

Так, до шахрайської пастки потрапила жителька Бахмутського району. Жінка повірила невідомому, який в телефонній розмові назвався слідчим і повідомив, що за скоєне напередодні правопорушення, її дочка може сісти в тюрму. Незнайомець назвав ціну своєї «допомоги» - 20 тисяч гривень. Лише після того, як потерпіла перевела гроші на вказаний «слідчим» рахунок, вона здогадалась подзвонити дочці аби дізнатися чи справді вона потрапила у поліцію. Почувши це запитання, жінка здогадалась, що родичку ошукали і порадила їй негайно звернутися до правоохоронців.

За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці радять громадянам як не стати жертвою аферистів:

- спитати прізвище, ім’я, по-батькові, посаду і відділ поліції, в якому працює співрозмовник та його робочий номер телефону (зазвичай після цього шахраї кладуть слухавку);

- зателефонувати у поліцію і дізнатись чи насправді ваш родич знаходиться у них;

- зателефонувати «винуватцю» події, або ж його близьким та з‘ясувати чи справді він потребує допомоги;

- обов'язково повідомити про спробу шахрайства у найближчий відділ поліції або на оперативну лінію 102.

Зберігайте спокій та не поспішайте виконувати вимоги шахраїв – це запорука вашої безпеки!

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції