5 тисяч гривень перерахував чоловік інтернет-продавцю за обіцяний товар й залишився ні з чим

03.06.2019


Днями черговою жертвою шахраїв став мешканець Часів Яру, який замовив на сайті комп’ютерну техніку, розрахувався не виходячи з дому, однак виявилось, що це була шахрайська пастка.

Схема ошуканства пов’язана із обманом під час продажу товарів через Інтернет-сайти дуже проста і розрахована на довірливих громадян. Аферисти, перед відправкою товару, просять або аванс, або передоплату. Покупці перераховують гроші на вказану картку, а після надходження грошей псевдо продавець зникає - перестає виходити на зв’язок та відключає телефон.

Так, вчора до чергової частини поліції Бахмута звернувся мешканець Часів Яру із заявою про те, що його ошукали. Виявилось, що потерпілий знайшов в мережі оголошення про продаж комп’ютеру і вирішив стати його власником. Для цього він зв’язався із продавцем і вони домовились, що як тільки покупець перерахує 5000 гривень, чоловік одразу відправить замовлення службою експрес-доставки. Коли термін отримання замовлення сплинув, потерпілий спробував додзвонитися до продавця, аби дізнатися причину затримки, однак той «розчинився в повітрі».

За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає для шахраїв покарання у вигляді до 3-х років обмеження волі.

Правоохоронці зазначають: основне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносіть тільки перевіреним продавцям, з іншими оплачуйте товар лише після його отримання.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції