З початку року поліцейські Донеччини притягнули до відповідальності 77 бойовиків

13.05.2019


Серед них – учасники терористичного угрупування «Восток» та найманці, які чергували на блокпостах.

Співробітники поліції продовжують документувати злочини, пов’язані з окупацією Донеччини. Упродовж чотирьох місяців затриманий 71 бойовик. Ще шістьом заочно повідомлено про підозру та оголошено в розшук.

Щоб довести їхню причетність до бойовиків, поліцейські встановили свідків та забрали речові докази. Відтак, сховатися від відповідальності навіть через 5 років найманцям не вдалося.

Більшість йшли до лав терористів у пошуках збагачення. Також проросійські куратори поповнюють свою армію злочинцями. Усі історії майже однакові. Так, у квітні поліцейські викрили найманців з позивними «Малий» та «Мала», які в різні роки несли службу на блокпостах біля окупованої Ясинуватої в складі бандфомування «Восток».

Так, в 2016 році жителю Ясинуватського району, засудженому за правопорушення, бойовики запропонували замінити тюремне ув’язнення на службу в бандформуванні «Восток». Командири пообіцяли чималу зарплатню. Новобранця відправили на блокпост поблизу міста Ясинувата, де він прослужив кілька місяців.

Грошей не платили зовсім, що підштовхнуло його до скоєння чергової крадіжки, за що його повернули до виправного закладу. У 2018 році чоловік повернувся на підконтрольну Україні територію, де вів прихований спосіб життя.

А жителька Українська вступила до батальйону «Восток» вагітною. Найманка також несла службу на блокпості біля окупованої Ясинуватої, а пізніше охороняла захоплену адміністративну будівлю у місті. Народжувати жінка повернулася додому та зараз шкодує про своє минуле і співпрацює зі слідством.

За всіма фактами відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 260 (створення незаконних збройних формувань і участь у них) Кримінального кодексу України. Згідно Максимальне покарання за цей злочин - до 8 років позбавлення волі.

Згідно з ч.6 ст. 260 ККУ, отримати шанс звільнитися від покарання учасники НЗФ можуть в разі добровільної здачі поліції. Тільки у квітні до правоохоронців з повинною прийшли троє екс-бойовиків.

Повідомити про бажання здатися можна за телефонами 095-09-46-121 або 102.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції