20 тисяч гривень перерахували мешканці Бахмута за «порятунок дітей від тюрми»

17.04.2019


Мешканка Бахмута  віддала за «порятунок доньки від тюрми» 10 тисяч гривень. Почувши  аналогічну шахрайську «легенду», бахмутчанин перерахував шахраям ще 10 тисяч гривень. Поліцейські встановлюють осіб зловмисників, причетних до даних правопорушень.

До чергової частини поліції Бахмута звернулась  місцева жителька, яка поскаржилась на те, що невідомий заволодів її грошима. З’ясувалось, що потерпілій зателефонував незнайомець, представившись слідчим поліції і сказав, що її донька зараз знаходиться у відділенні за злочин. Аби «зам’яти справу» і не відкривати кримінальне провадження відносно «правопорушниці» незнайомець попросив перевести на його банківську картку 10 тисяч гривень. Розгублена жінка замість того, щоб подзвонити дочці чи в поліцію, вирушила до найближчого терміналу й перерахувала вказану суму. Через кілька годин донька ошуканої жінки сама їй подзвонила, і тоді потерпіла зрозуміла, що потрапила до шахрайської пастки.

На такий же «ґачок» потрапив і 45-річний чоловік. Йому так само подзвонила псевдослідча із повідомленням: «Ваш син скоїв ДТП і тепер за це може потрапити до тюрми, щоб не допустити цього – треба заплатити». Незнайомка назвала потерпілому суму «послуги» - 10 тисяч гривень й зауважила, що батькові необхідно буде негайно виконати озвучені умови і вже на зворотній дорозі подзвонив  до свого сина, який із здивуванням почув від батька історію про свої «пригоди» й порадив негайно звернутись у поліцію.

За всіма фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, санкцією якої передбачено покарання до 3-х років обмеження волі.

Правоохоронці продовжують застерігати громадян від «телефонних» аферистів та наголошують, що подібні дзвінки про злочини за участю близьких чи родичів, які просять грошей – звичайні «шахрайські пастки». Завжди перевіряйте отриману інформацію у відповідних установах та частіше спілкуйтеся зі своїми літніми батьками чи старенькими сусідами, розповідайте про схеми афер, про незнайомців, яких ні в якому разі не можна пускати до своїх осель. І про всіх підозрілих візитерів одразу повідомляйте поліцію.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції