За добу дві мешканки Бахмута були ошукані шахраями

11.04.2019


Найпоширенішими способами «відбирання» грошей у населення, як і раніше, залишаються махінації з банківськими картками. Співробітники поліції постійно проводять широкі інформаційні кампанії проти шахрайства, однак довірливі громадяни продовжують «спасати» родичів чи «розблоковувати» банківські картки.

Так, на телефон жінки прийшло смс - повідомлення з текстом «Ваша картка заблокована. Детальна інформація за телефоном ... ». Зателефонувавши на вказаний номер, вона  поговорила зі «співробітником банку», який повідомив, що для розблокування банківської карти потрібно продиктувати всі її дані. Потерпіла надала всю інформацію, після чого з’ясовувала, що з її картки зняті 2500 тисячі гривень.

В іншому випадку жінка побачивши в інтернеті оголошення про продаж необхідного товару, вирішила купити його. Для цього вона здзвонилася із продавцем, який пообіцяв відправити замовлення одразу після отримання на свій рахунок грошей. Покупець погодилась і перевела необхідну суму, однак майже одразу після цього продавець зник разом із своїм оголошенням. Зрозумівши, що на товар очікувати марно, мешканка міста  прийшла із заявою до місцевої поліції.

За вказаними фактами проводиться перевірка за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти на відстані, перебуваючи в іншому місті і навіть країні. Телефонними шахраями або їхніми спільниками можуть виявитися навіть громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Поліція закликає мешканців бути пильними. Якщо на ваш чи телефон ваших близьких надходять сумнівні повідомлення чи дзвінки з проханням повідомити ваші особисті дані (номер банківської картки, пін-коди, термін дії), до вас на вулиці звертаються незнайомці із “проханнями про допомогу ” або ви стали жертвою ша

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції