«Ваша картка заблокована. Зателефонуйте..» З карти мешканця Бахмута шахраї зняли гроші

02.04.2019


Найпоширенішими способами «відбирання» грошей у населення, як і раніше, залишаються махінації з банківськими картками. Співробітники поліції постійно проводять широкі інформаційні кампанії проти шахрайства, однак довірливі громадяни продовжують «спасати» родичів чи «розблоковувати» банківські картки.

Так, на телефон чоловіка  прийшло смс - повідомлення з текстом «Ваша картка заблокована. Детальна інформація за телефоном ... ». Зателефонувавши на вказаний номер, він поговорив зі «співробітником банку», який повідомив, що для розблокування банківської карти потрібно продиктувати всі її дані. Потерпілий надав всю інформацію, після чого з’ясовував, що з його картки зняті 16 тисяч гривень.

За вказаним фактом проводиться перевірка за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти на відстані, перебуваючи в іншому місті і навіть країні. Телефонними шахраями або їхніми спільниками можуть виявитися навіть громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Поліція закликає мешканців бути пильними. Якщо на ваш чи телефон ваших близьких надходять сумнівні повідомлення чи дзвінки з проханням повідомити ваші особисті дані (номер банківської картки, пін-коди, термін дії), до вас на вулиці звертаються незнайомці із “проханнями про допомогу ” або ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте, та одразу телефонуйте за номером “102”.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції