Не варто провокувати авто крадіїв

18.05.2016


Найбільш привабливими залишаються моделі «ВАЗ», а найкращий час - глибока ніч.
В більшості випадків справа не в "професіоналізмі" викрадачів, а в халатності власників автомобілів. Люди залишають свій транспорт біля під'їзду, розважальних закладів, в неосвітлених місцях. А це тільки на руку злочинцям.
Якщо машина знаходиться під охороною, шанси того, що вона буде викрадена, зменшуються в кілька разів.


Власникам мопедів і скутерів також є, над чим замислитися. Адже їх крадуть не менше. Нерідко такий вид транспорту просто кладуть у багажник машини - і виїжджають з місця злочину.
Що ж робити бахмутчанам, щоб убезпечити свій засіб пересування. Радами з цього приводу поділився начальник Бахмутського відділу поліції Володимир Гончаров.
- Машини радянського виробництва досить просто розкрити і потрапити в салон. Однак, їх власники дуже часто нехтують сигналізацією. Чим полегшують завдання для злочинців. Варто пам'ятати, - зазначає Володимир Леонідович, - чим більше потрібно часу, щоб знешкодити захист, тим більше ймовірність, що зловмисник просто не доведе справу до кінця, адже він дорожить кожною хвилиною.
Окремої уваги заслуговує супутникова сигналізація з GPS-модулем, яка встановлює місцезнаходження транспорту, і захист з так званими "секретами". Щоб відкрити і завести машину, потрібно дотримуватися певної послідовності дій. У разі, коли ця послідовність порушується, машина блокується, а на мобільний власника приходить повідомлення, що його автомобіль намагалися відкрити.
Зовнішній тюнінг, аерографія, яскраві диски та інші відмітки також відлякують автокрадіїв. Якщо машина має які-небудь особливі прикмети, її набагато важче продати, навіть окремі її агрегати.
Порівняно з аналогічними періодом минулого року, кількість викрадень в Донецькій області в цілому зменшилася в два рази. Велика заслуга в цьому належить блокпостам, де тільки за три місяці було виявлено близько 15 автомобілів, які перебувають у розшуку. Крім того, зараз збути в зоні АТО запчастини викраденої машини не так вже й легко, а перегнати транспорт в мирний регіон - "місія нездійсненна" для зловмисників, яким доведеться пройти ретельну перевірку на декількох КПВВ. Але всі ці заходи і засоби не мають особливого значення, якщо ви придбаєте автомобіль, що знаходиться в угоні, або автомобіль-двійник.
Чого не потрібно робити при купівлі авто: нехтувати перевіркою в сервісному центрі МВС (раніше - МРЕВ). Дуже важливо дотримувати всі процедури по переоформленню транспорту.
Обов'язково необхідно проконтролювати процедури зняття з обліку та постановки на облік на ім'я нового власника. Не можна довіряти сумнівним особам. Вирішили придбати транспорт - робіть це у перевіреного продавця.
- Якщо ж ви стали жертвою зловмисників, - зазначає начальник поліції, - не зволікайте і відразу звертайтеся в чергову частину. Чим менше часу втрачено, тим більше шансів повернути автомобіль.


 

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції