Майже 11 тисяч гривень втратили мешканці Бахмута, здійснюючі купівлю-продаж товарів в Інтернеті

10.08.2018


Дві місцеві мешканки перерахували 10700 гривень в якості передплати за необхідний товар. За обома фактами шахрайства поліцейськими відкриті кримінальні провадження.

До поліції Бахмута в один день звернулися дві місцеві мешканки із заявою про те,що невідомі незаконно заволоділи їх грошима. З’ясувалося, що сталося це тоді, коли потерпілі захотіли купити необхідний товар і скористалися для цього оголошенням в Інтернеті. Шахраї діяли за старим «сценарієм» - отримали передплату за товар і одразу зникли.

Ошукані жінки звернулися із відповідною заявою до поліції.

Правоохоронцями відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Встановлюються особи шахраїв, яким за скоєні злочини загрожує до 3-х років позбавлення волі.

Поліція в черговий раз закликає громадян бути пильними.

Найпоширеніший вид шахрайств – це телефонні афери.

«Мама, я в біді...»

Найвідоміший спосіб обману громадян. Голос в трубці, який просить про допомогу, схвильовані родичі сприймають за рідний. Неспокій і хвилювання за близьких людей ось на що розраховують злочинці, які планують здійснити шахрайство.

«Ваш син у поліції...»

Більш складна схема – дзвінок від чоловіка, який представляється співробітником поліції. У більшості випадків «поліцейський» повідомляє, що хтось з родичів став учасником ДТП або побив людину і щоб уникнути відповідальності, потрібно передати певну грошову суму.

«Розіграші, призи, лотереї...»

У кризовий час більшість людей прагне заробити будь-якими способами і скористатися вигідними пропозиціями. Розіграш цінного призу, оголошення про розпродаж чи покупки за вигідною ціною... І за все це пропонується внести «символічну» суму на вказаний рахунок. Звичайно ж, ніхто при цьому нічого не виграє, крім самих шахраїв.

«Проблеми з банківською карткою...»

Наступна схема обману також дуже поширена. Дзвонять на телефон і представляються співробітниками банку. Інформація, яку повідомляє «банківський працівник» різна: карта заблокована, банк вживає додаткові заходи щодо захисту карткових рахунків, з вашої картки відбулося зняття коштів або на карту помилково були переведені гроші. Найгірші наслідки настають, після того як клієнт банку повідомляє шахраям персональні дані та дані карти.

Шахраї діють в кожній сфері людської діяльності. Не могли вони оминути своєю увагою й Інтернет. 

«Продаж товарів...»

Одна з найрозповсюдженіших афер в мережі — продаж неіснуючих товарів і послуг через Інтернет - аукціони і магазини. Найчастіше на сайтах виставляють міфічні лоти. Продавець, щоб залучити покупців, пропонує товар за заниженою ціною. Покупець оплачує покупку, але товар так і не отримує.

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти на відстані, перебуваючи в іншому місті і навіть країні. Телефонними шахраями або їхніми спільниками можуть виявитися навіть громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції