В Бахмуті поліцейські затримали телефонного шахрая

26.03.2018


Зловмисник використовував перевірену схему: представлявся близьким родичем абонентів, розповідав про те, що перебуває в поліції, і просив гроші за звільнення. В деяких випадках, отримавши суму, шахрай вимагав з довірливих пенсіонерів наступний «транш».

Як розповів начальник сектору з розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Бахмутського відділу поліції Костянтин Романюк, мешканців регіону обманював 29-річний неодноразово судимий бахмутчанин.

Жертвами шахрая ставали, як правило, літні люди. Чоловік телефонував на випадкові номери та під виглядом «сина» чи «онука» вимагав гроші за «звільнення з тюрми». Діяв винахідливо, намагаючись приспати пильність людей.

«Я знаходилася вдома, коли пролунав телефонний дзвінок. Чоловік назвався моїм онуком, при цьому голос не був схожий на голос онука. Тоді він сказав, що в нього вибиті передні зуби. Сказав, що трапилася біда – за скоєння злочину він потрапив до військової прокуратури і потрібно зібрати кошти, аби не ускладнювати ситуацію», - пригадує розмову з невідомим 78-річна потерпіла.

Жінка переказала гроші на рахунок зловмисника, віддавши всі заощадження. Лише за кілька днів вона змогла додзвонитися до справжнього онука і зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

На сьогодні оперативники зібрали докази причетності афериста до 2 фактів шахрайства. На цьому злочинний ланцюг обірвався. Майже 6 тисяч гривен віддали мешканці регіону шахраю за порятунок родичів.

За даними фактами розпочато кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Усі банківські рахунки, на які надходили гроші, заблоковано. Наразі правоохоронці встановлюють причетність затриманого та його спільників до інших подібних злочинів на території Донецької області та за її межами. Триває досудове розслідування.

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції