З початку року 180 громадян потрапили на гачок шахраям. Будьте пильними

10.10.2017


Не зважаючи на потужні профілактичні заходи, громадяни все одно стають жертвами шахраїв. Найпоширенішими способами «видурювання» грошей у населення, як і раніше, залишаються махінації з банківськими картками.

Правоохоронці усіма можливими способами попереджають громадян про схеми та різновиди шахрайств. До інформаційної війни долучаються і  засоби масової інформації, і молодші помічники з «Ліги майбутніх поліцейських». Активна молодь неодноразово проводила з наставниками у погонах рейди проти телефонних шахраїв. Правоохоронці розмістили по усьому місту інформаційні плакати з закликом бути пильними та обачними. Але все одно трапляються громадяни, які йдуть на поводу у шахраїв, забуваючи про те, що «безкоштовний сир буває тільки в мишоловці».

Нажаль, шахрайства залишаються найбільш складними для розкриття правопорушеннями, оскільки готуються на відстані – в іншому регіоні, або взагалі за кордоном. Аби заробити на довірливих громадянах, зловмисники використовують як старі  схеми так і вигадують нові.

Більше 45 громадян потрапили на гачок псевдобанкірів, 72 заявника через інтернет здійснили покупки неіснуючих товарів, 9 городян перерахували винагороду лже-поліцейським  за не притягнення родичів до кримінальної відповідальності, також був випадок, коли пенсіонери віддали свої кошти «соцпрацівникам».

За всіма фактами проводиться перевірка за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Телефонними шахраями або їхніми спільниками часто виявляються громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі або ті, хто перебуває на тимчасово непідконтрольній території України. Засуджені цілодобово набирають випадково тисячі телефонних номерів, доки не потраплять на жертву. Треба зазначити, що через одну банківську картку злодюг може проходити десятки або навіть сотні тисяч гривень.

Пам’ятайте, вберегтися від шахраїв допоможе лише Ваша власна пильність і обережність.

Бахмутський відділ поліції Донецькій області

 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції