Тільки за останню добу довірливі мешканці Бахмута «поповнили рахунок» аферистів більше ніж на 11000 гривень

13.04.2017


Жертвою телефонного шахрайства стала 30-річна мешканка прифронтового смт. Миронівський, а від Інтернет - аферистів постраждала 37-річна Бахмутчанка. За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження.
Вчора до чергової частини Бахмутського відділу поліції із заявами про ошуканство звернулися дві жінки.

В першому випадку потерпіла розповіла, що перерахувала за покупку через мережу Інтернет за необхідний товар 10000 гривень. Гроші вона переказала, а замовлення так і не отримала.

В іншому випадку бахмутчанка позбулася своїх коштів вже за досить поширеною схемою шахрайства. До неї на мобільний телефон зателефонував невідомий, який представився працівником місцевого банку. Під час спілкування аферист, увійшовши у довіру, шахрайським способом, дізнався номери кредитної картки, з якої пізніше було знято кошти в сумі 1500 гривень.

- За вказаними фактами розпочато кримінальні провадження за попередньою кваліфікацією ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. – Нині, поліція встановлює особу шахрая і вживає заходів для відстеження руху коштів, – прокоментував очільник поліції Бахмута Юрій Попов.

Подібні протиправні дії за чинним законодавством караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Шановні громадяни! Зауважте, що вберегтися від подібного роду злодіянь цілком реально, для цього запам’ятайте самі та розкажіть близьким та знайомим деякі правила:

– намагайтеся не сплачувати наперед за замовлений товар, користуйтеся послугою післяплати, яка наразі надається більшістю приватних служб доставки та поштовими відділеннями;

-в жодному разі нікому не повідомляти інформацію про платіжну картку або картковий рахунок, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо;

– якщо виникли сумніви, краще відмовитесь від пропозиції і пошукати інший варіант, ніж стати жертвою шахраїв;

Розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!
Якщо вас ошукали – негайно звертайтеся за допомогою до поліції або телефонуйте за номером «102».

Бахмутський відділ поліції Донецької області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції