За останню добу у Бахмуті шахраї «заробили» на довірливих громадян 11 тисяч гривень

04.02.2017


До Бахмутського відділу поліції звернулася 53-річна жителька Часів Яра з повідомленням про те, що «співробітник поліції» ошукав її шахрайським способом на 8000 гривень, в іншому випадку 61-річна бахмутчанка перечислила телефонному аферисту 3000 гривень.

Як розповіла потерпіла у першому випадку, до неї на мобільний телефон зателефонував невідомий.  Представившись працівником поліції, вимагав у жінки гроші за уникнення кримінальної відповідальності її сина.

Це типовий випадок, коли аферисти знаходять довірливих жителів, телефонують їм та виманюють гроші. Псевдо правоохоронець сказав жінці, що її син доставлений до поліції за нібито вчинене ним кримінального правопорушення. Втім, таку «проблему» шахрай обіцяв вирішити за грошову винагороду.

Для цього вказав рахунок, на який потрібно було перерахувати гроші. Звісно, мати була готова віддати останнє, аби врятувати сина. Тож і перерахувала  8 тисяч гривень.

За деякий час вона зателефонувала сину і, на свій подив і жах, зрозуміла, що її жорстоко обдурили шахраї. З цим повідомленням вона звернулася до поліції. 

Ще однією жертвою аферистів стала бахмутчанка. До потерпілої на мобільний телефон зателефонував невідомець, який представився її знайомим та попросив, щоб заявниця позичила йому гроші, «перекинувши» на карточку, а він найближчим часом все поверне. Коли жінка перерахувала кошти в сумі 3000 гривень, зв’язок з нібито знайомим пропав.

За даними фактами відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років. Правоохоронці наразі встановлюють осіб, які причетні до скоєння даних правопорушень.

Поліція звертається до громадян брати до уваги наведені приклади шахрайств та не довіряти незнайомим людям конфіденційну інформацію своїх банківських карток.

Бахмутський відділ поліції Донецькій області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Журнал

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції