Довірливі мешканці Бахмутської оперативної зони віддали шахраям більше 16 тисяч гривень

11.01.2017


Жителі Бахмутської оперативної зони, незважаючи на неодноразові застереження правоохоронців, продовжують потрапляти у вміло розставлені пастки аферистів.

Так, до Торецького відділення поліції звернувся 55 - річний місцевий житель і з заявою про те, що він став жертвою шахраїв, намагаючись продати на одному з сайтів мережі Інтернет дублянку. Житель с. Північне м. Торецьк розповів правоохоронцям, що після того, як він розмістив на одному з інтернет-сайтів оголошення про продаж дублянки, йому невдовзі зателефонувала покупниця, яка наполегливо цікавилася предметом гардеробу. Після опису деталей, співрозмовниця висловила бажання придбати дублянку, пояснивши, що зможе здійснити передоплату на банківську картку продавця. Повідомивши всі реквізити банківської картки чоловік очікував переказу грошей. Однак передоплати так і не надійшло, а потенційна покупниця на зв'язок більше не виходила. Як наслідок — з банківського рахунку заявника зникло майже 15000 гривень. Зрозумівши, що його ошукали, чоловік звернулися в поліцію за допомогою.

А 60-річна мешканка Бахмута вирішила придбати через мережу Інтернет газову колонку. За допомогою телефонного зв'язку вона домовилася з продавцем про придбання необхідного товару. Довірлива бахмутчанка перерахувала аферистові більше півтори тисяч гривень, а замовлення так і не отримала. Після цього мобільний продавця більше не відповідав. Після того як зрозуміла, що стала жертвою шахрайської схеми, звернулася до правоохоронців.

За вказаними фактами слідчими розпочаті кримінальні провадження за ознаками ст. 190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Правоохоронці застерігають, що не зважаючи на зручність, купувати товари через інтернет небезпечно. Щоб не стати жертвою аферистів слід бути уважнішим до вибору та не зберігати усі гроші на одній карточці, а завести спеціальну – для покупок. Також правоохоронці радять користуватися послугою смс-сповіщення, щоб отримувати інформацію про стан рахунку.

Бахмутський відділ поліції Донецькій області

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції