В Бахмутській оперативній зоні шахраї «зірвали» джекпот

15.12.2016


Незважаючи на всі застереження правоохоронців, жителі Бахмута, Костянтинівки та Торецька продовжують «рятувати» своїх рідних від поліції, купувати неіснуючі товари в Інтернеті, «встановлюють захист» на банківські картки та «виграють автомобіль». За минулу добу довірливі жителі через власну необачність поповнили кишені шахраїв більше ніж на 80 тисяч гривень.

Так, вчора  до Бахмутського відділу  поліції з проханням прийняти міри до невідомих звернувся чоловік. Потерпілий повідомив, що невідомі зняли з його банківської картки, та з карток його приятелів, 15 000 гривень. Чоловік розповів, що йому зателефонували невідомі, які представились працівниками банку. Псевдо співробітник охорони одного з відомих банків  розповів, що банк вживає додаткові заходи щодо захисту банківських карток. Для цього треба було продиктувати номер картки, термін придатності і СV код.  Чоловік нічого не запідозрив і виконав всі вказівки шахрая. Не перериваючи  розмови, потерпілий вирішив потурбуватися і про « захист» банківських карток своїх приятелів, які були поруч, коли він спілкувався з «працівником банку». В результаті чого усі троє залишилися без заощаджень.

А 38- річному торетчанину на телефон прийшло повідомлення з текстом про виграш автомобіля. Для його отримання треба було передзвонити за вказаним телефонним номером або зареєструватися на вказаному сайті, що і зробив останній. Через час йому передзвонив "представник компанії" та поздоровив з виграшем престижного авто. Але для отримання "призу" треба було перерахувати гроші у сумі 9 000 гривень на рахунок компанії-держмито та услуги транспортування. Чоловік побіг до терміналу та негайно перевів вказану суму. На другий день був ще дзвінок, де "представник" повідомив, що треба перерахувати 1,5 % від вартості авто на армію та 3 % на оформлення документів. Потім, упродовж 4 днів, були ще дзвінки з обов’язковими платежами на МРЄО та сплату штрафів за порушення ПДД на шляху перевезення автівки. Лише на 4 день "щасливий одержувач призу" запідозрив недобре, коли телефон "представника" було вимкнено та очікуваний приз десь загубився на блокпосту. 

А у Костянтинівці 79- річна жінка віддала за порятунок сина 15 тисяч гривень. Пенсіонер розповіла правоохоронцям, що вчора їй на стаціонарний телефон подзвонив невідомий, який назвався співробітником поліції. Останній повідомив, що нібито син заявниці знаходиться у поліції. За не притягнення його до кримінальної відповідальності потрібні гроші. Незнайомий співрозмовник також розповів, що до неї приїде чоловік, якому потрібно передати гроші. Через деякий час дійсно на автомобілі приїхав незнайомець, якому пенсіонер за місцем мешкання передала 15 тисяч гривень. Лише потім жінка дізналася, що стала жертвою шахрая.

За усіма фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

З початку року жертвами шахраїв стали 310 довірливих мешканців Бахмутської оперативної зони.

Правоохоронці, мабуть, в сотий раз, застерігають громадян, щоб добре подумали, перш ніж віддавати свої заощадження невідомим особам. Особливо тоді, коли незнайомі люди, називаючись по телефону вашими родичами, співробітниками банку або представниками правоохоронних органів. Щоб не стати наступною жертвою шахраїв будьте пильними під час будь - яких операцій із грошима.

Бахмутський відділ поліції Донецької області 

Цікаве

Відеопроекти

Програма

Газета

УВАГА!!!

Якщо відносно Вас або ваших  близьких, з боку співробітників поліції вчинені протиправні корупційні дії, просимо Вас повідомити про це, на електрону адресу : antikor_bahmutVP@i.ua  

Законодавство та інші нормативно-правові акти у сфері запобігання корупції